Анонси

ДОРОГА ЮНА ГРОМАДО!

Нині, як ніколи, багато важать наш емоційний стан, прагнення бути стійкими й сильними, спільна віра в перемогу Добра.

Саме з цією метою Кафедра історії української літератури, теорії літератури і літтворчості оголошує конкурс різдвяної історії «РІЗДВО ТРИВОГ І СПОДІВАНЬ».

Конкурс триватиме з листопада до грудня 2023 року. Результати оголосимо на початку Нового року.

І премія – 1000 грн

ІІ премія – 800 грн

ІІІ премія – 500 грн

Журі конкурсу, до якого входять відомі українські літературознавці та письменники, матиме також змогу відзначити й інші твори в додаткових номінаціях та рекомендувати їх до публікації.

До розгляду приймаємо прозові твори від 3000 до 10000 знаків (із пробілами).

Різдвяні історії  завжди посідали особливе місце в українському мистецтві, сповнюючи людей вірою в диво і добро. Сподіваємося, що й ваші твори гідно доповнять  національну традицію.

Тексти надсилайте на адресу: voennarizdvanaistoria2023@gmail.com

Загальноуніверситетський конкурс студентських та учнівських наукових робіт і есеїв, творчих робіт «Мій Шевченко»


Навчально-науковий інститут філології запрошує взяти участь у загальноуніверситетському  конкурсі студентських та учнівських наукових робіт і есе, творчих робіт «Мій Шевченко».

До конкурсу приймаються есе, самостійно виконані науково‑дослідницькі роботи з проблем наукової та художньої рецепції творчості Шевченка, які є пошуковими за своїм характером, мають наукову новизну й практичну цінність, а також творчі роботи.

 

Для участі в конкурсі зареєструйтеся, будь ласка, до 15 квітня за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/14f3KKcgisZdh-LdB-IodT1_jzDTsUbLiN9SArxEEpZs/edit

 

Роботи надсилайте за адресою: shevchenko.center@gmail.com

 

Конкурс проводиться у 2 тури:

Перший тур – заочний (рецензування робіт) із 30 квітня 2024 р. до 15 травня 2024 р.

Другий тур – очний, у форматі конференції (захист авторами відібраних журі робіт) – 17 травня 2024 р.

 

Вимоги до оформлення наукових робіт:

1. Текст друкується шрифтом Times New Roman, міжрядковий інтервал – 1,5, кегль – 14, з одного боку аркуша паперу формату А4.

2. Обсяг зброшурованої конкурсної наукової роботи не повинен перевищувати 20 сторінок. Обсяг есе – до 5 сторінок.

3. Конкурсна наукова робота повинна мати титульний аркуш, анотацію, зміст, вступ, виклад основного змісту дослідження, висновки, список використаної літератури.

4. До кожної наукової роботи Конкурсу додається анотація. Анотація розміщується в зброшурованій роботі після титульного аркуша.

5. В анотації, яка має бути лаконічною та відображати основний зміст роботи, зазначаються її актуальність, мета, завдання, застосована методика дослідження і його висновки. У кінці анотації подається перелік ключових слів (не менше трьох і не більше п’яти), що вживаються в науковій роботі та визначають її тематику. Ключові слова подаються у називному відмінку, друкуються в рядок, через кому. В анотації за потреби можна вказати ступінь апробації результатів дослідження (стаття у фаховому виданні, виступ на конференції тощо).

 

Вимоги до творчих робіт:

До творчих робіт зараховуються художні твори, присвячені постаті Тараса Шевченка, а також відеоролики, здійснені одноосібно або творчими колективами. Художній твір не повинен перевищувати 5 сторінок. Відеоролик повинен мати тривалість від 1 до 3‑х хвилин, якість – 480р, назву файлу латиницею, містити прізвища та імена авторів.

Програма Міжнародної наукової конференції "УКРАЇНСЬКА ЕМІГРАЦІЯ ПІСЛЯ 1945 РОКУ ІСТОРІЯ-СУСПІЛЬСТВО-КУЛЬТУРА-НАУКА" 

   ЦЕНТР МІЖКУЛЬТУРНИХ ПОСТТОТАЛІТАРНИХ СТУДІЙ ФІЛОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ВРОЦЛАВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ у співпраці з НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИМ ІНСТИТУТОМ ФІЛОЛОГІЇ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА та у співпраці з НАЦІОНАЛЬНИМ МУЗЕЄМ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ запрошують 16 листопада 2023 р. на міжнародну наукову конференцію "УКРАЇНСЬКА ЕМІГРАЦІЯ ПІСЛЯ 1945 РОКу ІСТОРІЯ-СУСПІЛЬСТВО-КУЛЬТУРА-НАУКА"

Форма онлайн, платформа TEAMS.

Ознайомитися з програмою можна нижче


PROGRAM_KONFERENCJI_UA_Emigracja_ukraińska_po_1945_roku_CTSP_2023.pdf

Програма VІІ Науково-методичного семінару «Лінгводидактика в загальноосвітній школі України: інтеграція науки і практики»

17 листопада 2023 року об 11.30 розпочнеться VІІ Науково-методичний семінар «Лінгводидактика в загальноосвітній школі України: інтеграція науки і практики». Напрямком цьогорічного семінару є "На орбіті підручника з української мови: аналіз, поради, критика й творчий внесок учителя".

Вибір підручника для навчання мови є важливою частиною професійної компетентності вчителя-філолога, і тому до програмних курсів наший студентів, які обрали фах учителя української та англійської мови, належать аналіз і критика підручників. Допомогти нам в освітньому процесі зголосилася когорта провідних учителів-філологів, які продемонструють свій досвід і творчий розвиток підручників з української мови для всіх класів середньої школи. 

Адреса зустрічі: https://meet.google.com/rro-zdij-rdy

Цей семінар декілька років проводиться під гаслом "Допитливий студент + креативний зірковий вчитель". З нами завжди співпрацюють журналісти, а хід семінару висвітлюємо в провідних методичних виданнях та на сайтах КНУТШ та ННІФ.

Переглянути матеріали й теми попередніх семінарів можна тут:

https://www.univ.kiev.ua/news/10728 

https://www.univ.kiev.ua/news/10069?fbclid=IwAR1HgED03yxsdjFVeUMFj893hcKzEovB Nmn8wDyTTFOJNfI1FC-K5wydRMQ 

http://slovoprosvity.org/2019/12/27/emotsiyna-kompetentnist-ta-emotsiynyy-intelekt-ustratehiiakh-na

Семінар-програма - 2023- 17Nov.pdf

Програма Міжнародної наукової конференції «Мова як світ світів. Граматика і поетика текстових структур» 


Програма конференції.pdf

Презентація інноваційного наукового видання «Лінгвістична іміджелогія»

Кафедра стилістики та мовної комунікації Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує вас на презентацію інноваційного наукового видання «Лінгвістична іміджелогія», що відбудеться 14 листопада 2023 р. о 12.00 в Залі мистецтв Навчально-наукового інституту філології (бульвар Тараса Шевченка, 14, ауд. 63).

Формат проведення презентації – офлайн / онлайн (на платформі ZOOM за покликанням:

https://us04web.zoom.us/j/2248617559?pwd=QTFSdnBhMDE1QkxkTDI4OHdxS09Jdz09

Ідентифікатор конференції: 224 861 7559

Код доступу: 8Z220V).

 

Чекаємо на вас!

Міжнародний науковий семінар «ПЕРЕКЛАД ТА КРИЗА»


Дата проведення: 20 жовтня 2023 року

Формат конференції: онлайн

Мова конференції: українська, новогрецька

Організатор: ННІФ КНУ імені Тараса Шевченка


Про подію:

 20 жовтня 2023 року у Навчально-науковому інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводитиметься Міжнародний науковий семінар «Переклад та криза» для фахівців у галузі неоелліністики.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка є основним осередком новогрецьких студій в Україні, відомим своїми перекладацькими традиціями. Звідси у 1950-х роках почався плідний поступ у царині перекладу новогрецької літератури під керівництвом професора Андрія Білецького та доцента Тетяни Чернишової. Їхні учні переклали українською твори Нікоса Казандзакіса, Стратиса Міривіліса, Йоргоса Сефериса, Константиноса Кавафіса та інших, учні їхніх учнів, професора Ніни Федорівни Клименко та професора Олександра Даниловича Пономаріва, продовжують викладати новогрецьку та виховувати нові покоління перекладачів новогрецької літератури.

Порівняно з іншими національними літературами шлях новогрецької літератури до читачів в інших країнах тернистий. Це зумовлено як складнощами у відтворенні новогрецьких текстів іншою мовою, так і тим фактом, що перекладом новогрецької літератури переважно займаються неоелліністи-ентузіасти.

Проведення цього семінару у критичні часи для України, яка зіткнулася з небувалою збройною  агресією з боку російської федерації, має на меті створити майданчик для зустрічі дружніх країн, які забезпечили велику підтримку від початку агресії і продовжують допомагати Україні, та надати можливість проведення відкритого діалогу щодо історії перекладу новогрецької літератури у країнах Центральної та Східної Європи, які стикалися у минулому чи й зараз стикаються з агресією з боку того самого агресора.  

Семінар адресовано фахівцям у галузі перекладу з новогрецької болгарською, грузинською, естонською, латвійською, литовською, німецькою, польською, румунською, угорською, українською, чеською, викладачам та студентам новогрецьких відділень в університетах Болгарії, Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Німеччини, Польщі, Румунії, Угорщини, України, Чехії, дослідникам та студентам, які цікавляться новогрецькою літературою та її перекладом.  

Тематичні секції семінару включають сучасні підходи до прозового та поетичного перекладу, прямого чи опосередковано через переклади третіми мовами, до методики викладання перекладу, дослідження історії перекладу, впливу влади та цензури на переклад, а також способів подолання лексичних та граматичних перекладацьких труднощів, які виникають під час перекладу з / на новогрецьку.

У Програмі семінару доповіді дослідників та круглий стіл, присвячений питанням викладання перекладу з / на новогрецьку, а також проблемам просування новогрецької літератури у країнах Центральної та Східної Європи.

Висловлюємо щиру вдячність доповідачам, голові Наукового комітету професору Бухарестського університету, доктору габілітованому Тудору Дину та членам Наукового комітету за їхню неоціненну допомогу у проведенні цього заходу.

Вітаємо на семінарі та сподіваємося, що його організація сприятиме встановленню тісніших контактів між новогрецькими відділеннями у регіоні з подальшою плідною та різнобічною співпрацею, а також віднайденню креативних рішень у відповідь на спільні виклики, з якими ми стикаємося. 

Робочі мови семінару – українська, новогрецька.

Програма семінару на покликанням.

programme translation crisis Kyiv (1)

Міжнародна наукова конференція «Мова як світ світів. Граматика і поетика текстових структур» 


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!


Запрошуємо до участі в щорічній Міжнародній науковій конференції «Мова як світ світів. Граматика і поетика текстових структур», цього року присвяченій визначним ювілейним датам ‒ 100-річчю з дня народження професорів Іллі Кучеренка та Ніни Тоцької, 75-річчю з дня народження професора Анатолія Мойсієнка.

Конференція відбудеться 9–10 листопада 2023 року (офлайн / онлайн) у ННІФ (Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14).

Доповіді у форматі статей після анонімного рецензування будуть запропоновані до друку в чергових випусках часописів «Українське мовознавство» (категорія «Б», Index Copernicus); «Літературознавчі студії» (категорія Б); «Мовні і концептуальні картини світу» (категорія «Б», Index Copernicus) та ін.

Працюватимуть такі круглі столи та секції:

·        проблеми морфології та синтаксису української мови у світлі наукової спадщини І.К.Кучеренка;

·        питання української фонетики, фонології та орфоепії крізь призму наукових поглядів Н.І.Тоцької;

·        проблеми поетики і граматики текстових структур у руслі наукових досліджень і засад поетичної практики А.К.Мойсієнка;

·        актуальні напрями дослідження української мови в синхронії та діахронії;

·        новітні тенденції розвитку українського та світового мовознавства;

·        мова, література і культура в часи війни: трансформації та виклики розвитку;

·        дослідження історії літератури: теоретико-методологічні питання українського та світового літературознавства;

·        теорія і практика перекладу в координатах сучасних наукових парадигм;

·        макросвіт народної культури і національна ідентичність: виміри сьогодення.

Для участі в роботі конференції просимо до 31 жовтня 2023 року надіслати заявку (див. додаток) на електронну пошту конференції kafukrmov@ukr.net або вписати дані про себе в анкеті Google-Форм (https://docs.google.com/forms/d/1oOrPBeEiv-3Hkh0e6z0Iir-8zC5qCnd7GApXW8NE6ao/viewform?edit_requested=true)

Докладнішу інформацію можна отримати за телефонами:

044239-34-69 (заст. директора з наукової роботи)

044 239-33-49 (кафедра української мови та прикладної лінгвістики)

                          044 239-36-68  (кафедра історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості) 

Оргкомітет 

Продовжується набір статей для публікації у ХХІІІ – ому випуску наукового журналу категорії Б “Studia Linguistica”


Cтатті приймаються до 30 жовтня 2023 року на електронну адресу studia.linguistica@ukr.net

Збірник внесено до категорії “Б” Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата філологічних наук (Наказ МОН України № 886 від 02.07.2020 р.).

Мови видання: українська, англійська, французька, німецька,румунська, польська, чеська.

Статтям присвоюється DOI. Всі статті перевіряються на плагіат. Видання фінансується коштом авторів статей. Одноосібні статті докторів наук публікуються безкоштовно.

 

Детальнішу інформацію про вимоги до рукописів для публікації у фаховому збірнику наукових праць STUDIA LINGUISTICA” дивіться на сайті: http://studia-linguistica.knu.ua/pro-zhurnal/, рубрика «Для авторів».


Редколегія “Studia Linguistica”

Конкурс перекладів прозового та поетичного твору 

до Дня Перекладача 2023


Кафедра теорії та практики перекладу з англійської мови оголошує творчий конкурс перекладів прозового та поетичного твору до Дня Перекладача 2023!

Свої переклади надсилайте на tppam.contest@gmail.com до 29.09.2023, 21:00.

У темі листа вкажіть «Конкурс перекладів: Проза» або «Конкурс перекладів: Поезія», а в тілі листа не забудьте надати інформацію про себе - ПІБ, назву ЗВО, спеціальність, освітню програму, курс та групу.

Випробовувати свої творчі здібності можна як в одній категорії, так і в обох.

Переможців оголосимо 2 жовтня на сторінці кафедри у FB: TPPAM.if.knu

Бажаємо натхнення та з нетерпінням чекаємо на ваші переклади!

Текст конкурсного завдання прозового твору - https://cutt.ly/YwxkYTbr

Текст конкурсного завдання віршованого твору - https://cutt.ly/twxkIrrs

Вересне Літературна студія імені Максима Рильського наживо!


Перше офлайн-зібрання в новому 2023-24 навчальному році.

12 вересня 2023 р. в мистецькій залі № 63 гуманітарного корпусу КНУ імені Тараса Шевченка. Початок о 14.30 (Київ, бульв. Тараса Шевченка, 14).

Запрошуємо всіх, «хто серцем кучерявий», хто покликаний до образної літературної творчості та її критичного аналізу.


ПОРЯДОК ДЕННИЙ ЗІБРАННЯ

І. Звіт про роботу Літстудії в 2022-23 н. р. і вручення грамот та дипломів призерам студентського конкурсу «Жива троянда’23» (староста літстудії, голова журі конкурсу Антін Іщук)

2. Вручення грамот і дипломів призерам студентського конкурсу «Жива троянда’23» (заступниця старости, голова журі конкурсу Марія Ставісюк).

3. Читання й обговорення нових творів студентів 2-го курсу спеціальності Літературна творчість та всіх інших спеціальностей (староста Антін Іщук).

4. «Вільний мікрофон» (заступниці старости Юлія Гупалюк та Марія Ставісюк).

5. Вибори старости Літературної студії і його заступників.

Прочитані на зібранні твори та світлини авторів прохання надсилати на електронну адресу старшого лаборанта Центру літературної творчості Катерини Спасьонової - kate.spasonova@gmail.com.

Для вручення грамот і дипломів прохання до призерів прибути (за можливості) особисто:

ПРИЗЕРИ КОНКУРСУ «ЖИВА ТРОЯНДА ‘23»

БРИЧКА Максим (Центрально-український державний університет імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький).

ДОЛГУЛЬОВ Олексій (Київський НУ імені Тараса Шевченка).

ОЛЮХА Ігор (Полтапвський НПУ імені Володимира Короленка).

СУПРУН Аліна (Київський НУ імені Тараса Шевченка).

ЯРОВА Поліна (Полтапвський НПУ імені Володимира Короленка).

Твори призерів конкурсу, а також прочитані твори на зібранні студії і світлини авторів будуть опубліковані в студентському літературному альманасі "Сві-й-танок", випуск 15. (2024).


ЦЕНТР ЛІТЕРАТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ НН Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка

Набір матеріалів до «Вісника Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика»

Шановні колеги!

 

Запрошуємо Вас і Ваших колег оприлюднити результати Ваших наукових досліджень у «Віснику Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика»

Мови публікації: українська, польська, литовська, англійська, німецька.

Метою журналу «Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика» є публікація рецензованих дослідницьких статей, які містять оригінальні наукові результати зі спеціальності 035 «Філологія», а також матеріалів оглядового або науково-методичного характеру (рецензії на книжкові видання або статті; огляди-презентації нових видань; огляди дисертаційних досліджень тощо).

Види публікацій: вступне слово редактора, оригінальні дослідницькі статті, оглядові статті, документи і матеріали, рецензії та огляди, хроніки.

Проблематика публікацій:

·            теорія й історія української літератури;

·            компаративістика;

·            зарубіжні і слов'янські літератури;

·            текстологія;

·            літературне джерелознавство;

·            літературна критика;

·            теорія та методологія мовознавства;

·            класична філологія;

·            когнітивна лінгвістика;

·            зіставне мовознавство;

·            комунікативна лінгвістика;

·            дискурсологія;

·            лінгвокультурологія;

·            психолінгвістика;

·            лінгвофілософія;

·            неоелліністика;

·            етнічна історія українського народу;

·            історико-етнографічне вивчення культури;

·            етнокультура та мистецтво зарубіжних країн.

 

Індексування та архівування. «Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика» охоплює такі бази даних та архіви:

DOAJ (Directory of Open Access Journals)

Ulrich’s Periodicals Directory

Index Copernicus International Journals Master List

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Наукова бібліотека імені М. Максимовича Київського нацонального університету імені Тараса Шевченка

CrossRef

Google Scholar

 

Журнал включено до переліку наукових фахових видань України (категорія Б) зі спеціальності 035 Філологія (наказ МОН №320 від 7.04.2022).

Матеріали надсилайте, будь ласка, через сайт:

https://philology-journal.com/index.php/journal/about/submissions

Періодичність видання: двічі на рік.

Дедлайн для надсилання матеріалів:

- у перший випуск – 15 січня (оприлюднення на сайті планується на квітень);

- у другий випуск – 15 червня (оприлюднення на сайті планується на жовтень).

 

Детальну інформацію про вимоги до оформлення статей, а також архів попередніх випусків можна знайти за покликанням: https://philology-journal.com/index.php/journal/for-authors

Будемо також дуже вдячні за поширення інформації серед зацікавлених осіб.

 

З повагою

Світлана Гриценко (головний редактор)

Олеся Лазер-Паньків (відповідальний редактор) 

Продовжено набір статей до збірника наукових праць “Стиль і переклад” № 9 до 30 вересня 2023 року

Шановні колеги!

Продовжено набір статей до збірника наукових праць “Стиль і переклад” № 9 до 30 вересня 2023 року.

Основна мета збірника – висвітлення актуальних питань стилістики, лінгвопоетики  та перекладознавства романських, германських та слов’янських мов, а також ознайомлення з новими перекладами.

Статті та переклади можна подавати такими мовами: французька, іспанська, італійська, португальська, англійська, німецька, новогрецька, українська.

Статті можна подавати за адресою: 01033, Україна, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, кафедра теорії та практики перекладу романських мов

ім. М. Зерова (кімн. 65-66)

E-mail: tpprm@ukr.net  тел. (044) 239-34-09

Редакційна колегія залишає за собою право повертати тексти поданих статей у разі їх невідповідності фаховому рівню збірника."


Кафедра теорії та практики перекладу романських мов ім. М. Зерова

УКРАЇНА – ЛИТВА: ІСТОРИЧНІ, МОВНО-КУЛЬТУРНІ ТА ТУРИСТСЬКІ ПАРАЛЕЛІ 

ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ 

м. Анікщяй, Литва 21-22 серпня 2023 р. 

Конференція відбудеться наживо та в дистанційному режимі https://us02web.zoom.us/j/81969541969?pwd=aXVKNUowTnFBYnNaWGdiMFFObFVTQT09 

Ідентифікатор конференції: 819 6954 1969 

Код доступу: 627413 

Програма


PRELIMINARI-KONFERENCIJOS-PROGRAMA.pdf

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРКИ ВІРШІВ АННИ ЕЛІЗИ РАДКЕ «LAUDES UCRAINAE – ХВАЛА УКРАЇНІ»

Шановні друзі, колеги!

 

Кафедра загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує на ПРЕЗЕНТАЦІЮ ЗБІРКИ ВІРШІВ АННИ ЕЛІЗИ РАДКЕ «LAUDES UCRAINAE – ХВАЛА УКРАЇНІ» (Вюрцбург, Königshausen & Neumann, 2023, 360 с.), яка відбудеться 18 травня, о 14:30 на платформі ZOOM за покликанням: http://surl.li/gxhro

Анонс.pdf

Міжнародна науково-практична конференція "Чотирнадцяті фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській"  

Шановні колеги! Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Навчально-науковий інститут філології, кафедра фольклористики та Центр фольклору та етнографії запрошують вас взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції "Чотирнадцяті фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській", яка відбудеться 25-26 травня на платформі Zoom.  Для підтвердження участі заповнюйте заявку https://docs.google.com/.../1rWVgG3apT9krnFJe.../viewform...

Кожному, хто братиме участь у читаннях, буде надіслана програма і сертифікат учасника конференції.

Приблизні напрями наукових дискусій:

• Фольклор України як націєтвірний чинник

• Фольклористика в Україні та світі: здобутки, проблеми методології, перспективи розвитку

• На перехресті двох культур: взаємодія колективної та індивідуальної творчості

• Фольклор та фольклористика етнографічних регіонів України.

• Україна і світ: полілог культур

• Фольклорна сугестія в сучасному медіапросторі

• Традиційна культура етнічних спільнот України

• Нематеріальна та матеріальна культурна спадщина України: проблема збереження в умовах воєнного часу

Долучайтесь!

Філологічний семінар «Теоретичні і методологічні

 проблеми літературознавства»


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ФІЛОЛОГІЇ

КАФЕДРА ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ, ТЕОРІЇ

ЛІТЕРАТУРИ І ЛІТЕРАТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ

ЦЕНТР ЛІТЕРАТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ

 

ФІЛОЛОІЧНИЙ СЕМІНАР «Теоретичні і методологічні

 проблеми літературознавства»

 

                          

 

П Р О Г Р А М А

23-ГО ФІЛОЛОГІЧНОГО СЕМІНАРУ

«КАНОН ЛІТЕРАТУРНОЇ ІСТОРІЇ ТА ЖАНРОВІ КАНОНИ»

21 квітня 2023 року, о 16.00

 

ВСТУПНЕ СЛОВО.

Наєнко Михайло. Літературні канони мінус догматика.

 

ПИТАННЯ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

ЛІТЕРАТУРНИХ КАНОНІВ 

Іванишин Петро (Дрогобич). Канонізація й деканонізація як герменевтична проблема.

Гарасим Ярослав (Львів). Трансжанровість у текстах української календарно-обрядової пісенності

Радько Ганна (Полтава). До питання жанрової класифікації лірики (на матеріалі творчості Д. Павличка). 

Фесенко Оксана (Київ). Педагогічне наближення до вивчення жанрових канонів літературної історії України у Київському військовому ліцеї імені І. Богуна. 

Славинський Микола (Київ). Тема п’ятихвилинки: інтерв’ю, діалог, полілог (про канони журналістських жанрів).

 

КАНОНІЗАЦІЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ПОСТАТЕЙ

І ЖАНРОВИХ СТРУКТУР

Соболь Валентина (Варшава). Багатомовний діаріуш Пилипа Оролика в каноні барокової літератури.

Клочек Григорій (Кропивницький).  Локус творчості Марка Вовчка в  каноні реалізму.

Пилипчук Святослав (Львів). Іван Франко – дослідник теорії та історії романної канонізації. 

Бернадська Ніна (Київ). Соціально-психологічний жанровий різновид епіки: чи можлива термінологічна інверсія? 

Василенко Вадим (Київ). Роман «День гніву» Юрія Косача і модернізація історичного жанру. 

Кавун Лідія. (Черкаси). Морфологія роману Марії Матіос «Букова земля».

Поліщук Ярослав (Познань, Польська республіка). Радянське минуле як об’єкт культурної реконструкції в сучасному канонічному романі (на прикладі «Клавки» та «Юри» Марини Гримич).

Рева Людмила (Одеса). Жанрово-стильові традиції й наративні парадокси «новели» та «оповідання».

Рарицький Олег (Кам’янець-Подільський). Мемуарна проза в оптиці художнього експерименту.

ОБГОВОРЕННЯ, ПОЛЕМІКА, ПІДСУМКИ.

Регламент доповідей – до 15 хвилин; виступ в обговоренні – до 5 хвилин.

 

Семінар  відбудеться в он-лайн форматі за покликом:

Zoom

https://us04web.zoom.us/j/7433017940?pwd=aUc2K2l1cXBoQXBrbitvMWtGVmJEdz09

Ідентифікатор семінару: 743 301 7940

Код доступу: 2pc24Q

 

НАУКОВИЙ КЕРІВНИК ФІЛОЛОГІЧНОГО СЕМІНАРУ ПРОФ. МИХАЙЛО НАЄНКО

Науково-методичний семінар “Класична філологія у сучасному лінгвокультурному просторі” 

Кафедра загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики запрошує на науково-методичний семінар “Класична філологія у сучасному лінгвокультурному просторі”, який відбудеться 27 квітня о 14.30

(посилання на зустріч: https://meet.google.com/ecf-rtgy-vbo)

  План семінару:

1. Доповідь “Латинські рукописи Нового Завіту до курсу «Ранньохристиянська література»” (проф. Звонська Л.Л.).

2. Доповідь “А. Содомора – Гомер сучасності” (проф.Лучканин С.М.).

3. Доповідь “Дослідники пізньоантичної та ранньохристиянської епох” (доц. Кожушний О.В.).

4. Доповідь “Латинськомовна єзуітська поетика к. 17 ст. "LeoRoxolanus" як мовно-культурне джерело” (доц. Миронова В.М.).

5. Доповідь “Вергілієва “Енеїда”: сугестивний аспект” (доц. Лефтерова О.М.).

Літературна студія імені Максима Рильського "ЖИВА ТРОЯНДА - 23"!

Літературний онлайн-конкурс студійців-письменників Літературної студії імені Максима Рильського Київського та інших університетів України і зарубіжжя відбудеться 11 квітня 2023 р. о 17.00.

За такими номінаціями:

1. Поезія,

2. Проза і драматургія,

3. Літературна критика,

4. Художній переклад.


Код приєднання:

Марія Кюрі is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Літературна студія імені Максима Рильського

Time: Apr 11, 2023 05:00 PM Kyiv

Join Zoom Meeting

https://us04web.zoom.us/j/78518823165...

Meeting ID: 785 1882 3165

Passcode: smertmk123


Тексти учасників конкурсу та їх світлини надсилати на електронну адресу голови журі конкурсу mashastavisyuk@gmail.com

Голова журі конкурсу - Марія Ставісюк. Заступниця голови - Юлія Гупалюк. Члени журі: Антін Іщук, Світлана Вертола, Ілона Михніцька.

Читання творів учасниками конкурсу відбудуться в указаний час (11 квітня, 17.00), а надсилати тексти і фотографії учасників можна надсилати на вказану електронну адресу Марії Ставісюк і до проведення конкурсу, і після нього (протягом 11 - 16 квітня).

Підсумки конкурсу будуть оголошені на засіданні Літературної студії імені Максима Рильського 16 травня 2023 р. о 17.00.

Тексти призерів конкурсу та їх учасників опублікує студентський альманах "Сві-й-танок", випуск 15, 2023 р.

В конкурсі можуть брати участь і члени журі конкурсу, які нині є студентами чи магістрантами.


ЦЕНТР ЛІТЕРАТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ НН ІНСТИТУТУ ФІЛОЛОГІЇ КНУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕН

ПРОГРАМА VIІ Всеукраїнських наукових читань за участю молодих учених «ФІЛОЛОГІЯ XXI СТОЛІТТЯ: НОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ» 

ПРОГРАМА VIІ Всеукраїнських наукових читань за участю молодих учених «ФІЛОЛОГІЯ XXI СТОЛІТТЯ: НОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ».pdf

Оголошується набір статей у ХХІІ-ий випуск фахового періодичного видання STUDIA LINGUISTICA 

Шановні колеги!

Продовжується набір статей для публікації у ХХІI – ому випуску наукового журналу категорії Б “Studia Linguistica”.

Cтатті приймаються до 28 травня 2023 року на електронну адресу  studia.linguistica@ukr.net

Збірник внесено до категорії “Б” Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук із  філологічних наук (Наказ МОН України № 886 від 02.07.2020 р.).

      Мови видання: українська, англійська, французька, німецька,румунська, польська, чеська.

     Статтям присвоюється DOI. Всі статті перевіряються на плагіат. Видання фінансується коштом авторів статей. Публікація для докторів наук безкоштовна.

 

50% КОШТІВ БУДЕ ВІДПРАВЛЕНО НА ПОТРЕБИ ЗСУ.

 

Детальнішу інформацію про вимоги до рукописів для публікації у фаховому збірнику наукових праць
STUDIA LINGUISTICA” дивіться на сайті: http://studia-linguistica.knu.ua/pro-zhurnal/, рубрика «Для авторів».

 

Чекаємо на Ваші статті!

 

З повагою

Редколегія “Studia Linguistica”

Березневе зібрання Літературної студії імені Максима Рильського

Перше весняне онлайн-зібрання Літературної студії імені Максима Рильського відбудеться на 14 березня 2023 р. о 17.00.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Презентація альманаху "Сві-й-танок, Випуск 13-й" (Автори альманаху див.: сторінку у ФБ "Літературна творчість". Список авторів представить упорядник альманаху Марина Єщенко - к.ф.н., ст. лаборант Центру літературної творчості).

2. "Вільний мікрофон". Нові твори читають усі охочі-студійці спеціальності "Літературна творчість" і всіх спеціальностей Київського та інших університетів України і зарубіжжя (модерують Юлія Гупалюк і Марія Ставісюк - заступниці старости Літературної студії).

3. Підготовка до студентського конкурсу "Жива троянда", який відбудеться 14 квітня 2023 р. о 17.00. (Інформацію про вимоги до текстів, які надсилатимуть учасники конкурсу, та орієнтовний склад журі конкурсу запропонує староста Літературної студії Антін Іщук).


Код приєднання

Join Zoom Meeting

https://us04web.zoom.us/j/73178865340...

Meeting ID: 731 7886 5340

Passcode: HXWe9k

Join our Cloud HD Video Meeting 

ЦЕНТР ЛІТЕРАТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ КНУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА 

ПРОГРАМА Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 209-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка "СУЧАСНЕ ШЕВЧЕНКОЗНАВСТВО: МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНІ ДИСКУРСИ"


10 березня 2023 року Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Навчально-науковий інститут філології до Шевченківських днів організовують Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасне шевченкознавство: мультидисциплінарні дискурси». 


Робота конференції:

Join Zoom Meeting

https://knu-ua.zoom.us/j/82721901648...

Meeting ID: 827 2190 1648

Passcode: 394862


Ознайомитися з програмою: 

ПРОГРАМА_2023.pdf

Зустріч-пам'ять "Університетські скрижалі пам'яті: Денис АНТІПОВ «жив Україною і був утіленням нашої країни»"

2️8 лютого 2023 року об 1️1️:0️0️ відбудеться зустріч "Університетські скрижалі пам'яті: Денис АНТІПОВ «жив Україною і був утіленням нашої країни»" з рідними захисника України, лейтенанта ЗСУ, викладача корейської мови кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії Дениса АНТІПОВА, який героїчно загинув у російсько-українській війні на Харківщині.

Місце зустрічі -- Навчально-науковий інститут філології, Центр вивчення корейської мови імені Дениса Антіпова.

Зустріч приурочена до відновлення пошкодженого корпусі та річниці повномасштабного вторгнення російського війська на територію України.


Запрошуємо всіх, хто знав Дениса, згадати у світлих спогадах Героя України!

КИЇВСЬКІ ЗУСТРІЧІ В ЗУМІ, ЛЮТИЙ - ТРАВЕНЬ 2023


Кафедра слов'янської філології разом із Центром хорватської мови та культури ННІФ анонсують перші онлайн-лекції гостей із Хорватії, під назвою КИЇВСЬКІ ЗУСТРІЧІ В ЗУМІ, ЛЮТИЙ - ТРАВЕНЬ 2023.

Онлайн-виступи, лекції та теми, що охоплюють найширший спектр культурного, історичного, літературного, музичного, кінематографічного, мистецького, етнологічного та іншого змісту в галузі викладання хорватської мови за кордоном і хорватських студій.

Oнлайн-уроки та зустрічі будемо проводити регулярно двічі на місяць протягом весняного семестру, починаючи з середини місяця лютого.

Нижче огляд запрошених лекторів і назви їхніх тематичних доповідей.

Перша зустріч циклу відбудеться вже 16 лютого об 11:30.

Колектив кафедри та центру запрошує всіх бажаючих приєднуватися за посиланням https://us04web.zoom.us/j/4240253287...

Meeting ID: 424 025 3287

Passcode: 0HXBUL


Анонс Міжнародної науково-практичної онлайн конференції «Стратегії оптимізації навчання та оцінювання у викладанні мов і літератур в умовах сьогодення»

Шановні викладачі, докторанти, аспіранти та магістранти!


Запрошуємо вас 26 квітня 2023 року взяти участь у міжнародній науково-практичній онлайн конференції

«Стратегії оптимізації навчання та оцінювання у викладанні мов і літератур в умовах сьогодення».

Українська освіта переживає сьогодні важкі часи. Отримавши досвід викладання у режимі онлайн, ми зіткнулися з новими викликами, пов’язаними з недостатнім постачанням електрики, а відтак, із забезпеченням стійкого інтернет зв’язку. Кожен викладач, у тому числі викладач мови і літератури, ставить перед собою запитання: Як з мінімальними зусиллями отримати максимальний результат у навчанні? Як за допомогою одного створеного завдання сформувати та перевірити кілька умінь? Як зробити процес оцінювання ефективнішим та менш трудомістким? Загалом, як оптимізувати та забезпечити якість навчання та оцінювання в кризових умовах?

Конференція стане майданчиком для дискусії, мета якої віднайти відповіді на питання, які хвилюють викладачів. Це саме той момент, коли емпіричні напрацювання стають основою та поштовхом для формування нових теоретичних засад у викладанні мов та літератур. Отже, конференція спрямована об’єднати практикуючих фахівців для обміну досвідом, узагальнити їхній практичний доробок та сприяти вирішенню викликів сьогодення у навчальному процесі.

Орієнтовані формати роботи конференції

Робочі мови конференції

Реєстрація учасників

Реєстрація доповідачів та учасників симпозіуму

Публікація доробку конференції

Важливі дати

20 лютого-30 березня - подання анотацій доповідей та заявок на участь у симпозіумі

1 квітня – укладання програми конференції  

20 квітня – кінцевий термін реєстрації учасників конференції

 

 

Ми чекаємо на зустріч з Вами на нашій конференції!

Оргкомітет

 

Контакти: conference_strategies@ukr.net 

+380(97)9545498 Viber (Ольга Квасова)

оголошення_конференція.docx

Оголошується набір статей у випуск 2 (34) «Вісника Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика» 


Шановні колеги!


Оголошується набір статей у випуск 2 (34) «Вісника Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика». Журнал включено до переліку наукових фахових видань України (категорія Б) зі спеціальності 035 Філологія (наказ МОН №320 від 7 квітня 2022 року).


«Вісник» охоплює такі бази даних та архіви:

   • Index Copernicus International Journals Master List

   • DOAJ (Directory of Open Access Journals)

   • Ulrich’s Periodicals Directory

   • CrossRef

   • Google Scholar

   • Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

   • Наукова бібліотека імені М. Максимовича Київського нацонального університету імені Тараса Шевченка


Вартість видання. Редакційна обробка статей безкоштовна.

Статті аспірантів, наукових, науково-педагогічних працівників Київського національного університету імені Тараса Шевченка або працівників інших установ за наявності договору про співпрацю з Університетом публікуються у виданні безкоштовно.

Матеріали необхідно надіслати на електронну адресу «Вісника» до 30 квітня 2023 року. Повну інформацію про вимоги до оформлення статей, а також архів попередніх випусків можна знайти за покликанням на сайті philology-journal.com.

День відчинених дверей у ННІФ

Навчально-науковий інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує школярів та їхніх батьків долучитися до онлайнового Дня відчинених дверей.

Ми розповімо: 

-про наш інститут; 

-про спеціальності та освітні програми; 

-про професії філолога та перекладача; 

-про можливості для студентів Шевченкового університету та їхнє дозвілля. 


Під час зустрічі ви зможете поставити питання адміністрації, викладачам і студентам-філологам.

 

*Коли: пʼятниця, 17 лютого 2023,15.00

*Інформація для приєднання до зустрічі Google Meet

  Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/nac-gsat-rmp


Програма зустрічі зі вступниками передбачає офіційну частину - спілкування з адміністрацією ННІФ (відповідальним секретарем відбіркової комісії, заступником директора з навчально-виховної роботи та ін.), а також локальні зустрічі з представниками кафедр (розпочнуться о 16:00, список покликань нижче): 


Кафедра методики викладання української та іноземних мов і літератур

Освітні програми бакалаврату і магістратури

Join Zoom Meeting

https://us04web.zoom.us/j/72613012682?pwd=VmZZZTJ1UkpPWHBROVZhR040RFBDQT09

Meeting ID: 726 1301 2682

Passcode: b3c7ru


Кафедра зарубіжної літератури

Бакалаврська та магістерська освітні програми:

https://us02web.zoom.us/j/81563596991?pwd=ZnVZbnIzNHFOemtnU0JZYzlDUGgyZz09

Meeting ID: 815 6359 6991

Passcode: FK6dkG


Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу:

Бакалаврські та магістерські освітні програми 

https://us04web.zoom.us/j/8208363327?pwd=Q1VKcDZzb0taS0w4ZVRwQlpHV1R1dz09


Кафедра історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості:

Освітні програми бакалаврату: 


* Це спільна програма для трьох кафедр - кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості, кафедри української мови та прикладної лінгвістики, кафедри стилістики та мовної комунікації


https://us02web.zoom.us/j/2694999847?pwd=cTh5NWZFcUtpQm9JQXN4c243L0pVdz09

Meeting ID: 269 499 9847  

Passcode: 238979 


Освітня програма магістратури:


https://meet.google.com/wpd-fjvt-jpf


Кафедра мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії

Бакалаврські і магістерські освітні програми 

Join Zoom Meeting

https://knu-ua.zoom.us/j/85651836618?pwd=QjRzUExhRi9pc1RLVktZVkZsc3BOQT09    

Meeting ID: 856 5183 6618

Passcode: 818838


Кафедра східнослов'янської філології та інформаційно-прикладних студій

Освітня програма бакалаврату 

Освітня програма магістратури:


https://join.skype.com/Dhl1GBCAfPzP


Кафедра тюркології:

Подключиться к конференции Zoom

https://us05web.zoom.us/j/87301209061?pwd=K2U5Tm55b1BJWGZyQzNmQ3EreHFUZz09

Идентификатор конференции: 873 0120 9061

Код доступа: JnqE19


Кафедра полоністики

Бакалаврська освітня програма

Магістерська освітня програма

Інформація для приєднання до зустрічі Google Meet

Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/gge-asos-syr


Кафедра теорії та практики перекладу з романських мов імені Миколи Зерова:

Освітні програми бакалаврату


Магістерські освітні програми: 


Skype: live:.cid.2aee175caab1f334


Кафедра української філології для іноземних громадян

Освітні програми для іноземців

Подключиться к конференции Zoom

https://us04web.zoom.us/j/73158878578?pwd=2fMBdUTWrwxEGOb7a6pgIcVbHvGyfC.1

Идентификатор конференции: 731 5887 8578

Код доступа: SJ807g


Кафедра романської філології

Освітні програми бакалаврату

Магістерські освітні програми:

https://meet.google.com/anq-tyni-iiu


Кафедра фольклористики

Бакалаврські програми

Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова

Магістерські програми

Фольклористика, міжкультурна комунікація, іноземна мова

https://us02web.zoom.us/j/85835078329


Кафедра теорії і практики перекладу з англійської мови

Бакалаврські освітні програми

Магістерські освітні програми

Join Zoom Meeting

https://us05web.zoom.us/j/86019062956?pwd=b3ZWOEw4ejJ0dUp6Nm1xekpxZHRTQT09

Meeting ID: 860 1906 2956

Passcode: s5dJBF 


Кафедра слов’янської філології

Бакалаврські освітні програми

Магістерські програми

Подключиться к конференции Zoom

https://us04web.zoom.us/j/87286377582

Идентификатор конференции: 872 8637 7582

Код доступа: 1xZyvW


Кафедра англійської філології та міжкультурної комунікації

Бакалаврські освітні програми

Магістерські освітні програми

https://knu-ua.zoom.us/j/81014364726?pwd=OFBzSUlrc2JLVVF4VjloVGlBRXlqdz09

Ідентифікатор конференції: 810 1436 4726

Код доступу: 802346


Кафедра германської філології та перекладу

Бакалаврські програми:

Магістерські програми:

https://us02web.zoom.us/j/9524935644?pwd=SFJ5ZVo1VzdSTmY5WHg2UGtIVTY1Zz09Кафедра загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики

Бакалаврські програми:

Магістерські програми:

Zoom

https://us05web.zoom.us/j/88966784489?pwd=emxLYmk2a29tWlBSZmwxQ29IcXpUdz09


Кафедра української мови та прикладної лінгвістики

Бакалаврські програми:

* Це спільна програма для трьох кафедр - кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості, кафедри української мови та прикладної лінгвістики, кафедри стилістики та мовної комунікації

Магістерські програми:

https://meet.google.com/oth-rbxi-wic
Лютневе засідання Літературної студії імені Максима Рильського


Лютневе засідання Літературна студія імені Максима Рильського відбудеться 14 лютого 2023 р. о 18.30.

На порядку денному такі питання:

1.Читання й обговорення нових творів студійців-магістрантів 1-го року навчання (модерує Марійка Ставісюк - заступниця старости Літературної студії).

2. "Вільний мікрофон". Читають твори всі охочі спеціальності Літературна творчість та інших спеціальностей Київського й інших університетів України та зарубіжжя (модератор Антін Іщук - староста Літературної студії).

3. Лірика від Валентина й Валентини (модерує Юлія Гупалюк - заступниця старости Літературної студії).

4. Презентація книжки Максима Рильського "Співучий Києве, дитя живих століть" (упорядник Максим Георгійович Рильський - онук поета).


📲Код приєднання

Join Zoom Meeting

https://us04web.zoom.us/j/75359099091...

Meeting ID: 753 5909 9091

Passcode: 4MmhhU


Прочитані на зібранні в студії твори надсилати на електронну адресу старшого лаборанта Центру літературної творчості Марини Єщенко poltava.proza@gmail.com. Вони будуть опубліковані 🖨 в студентському альманасі "СвІ-й-танок" № 15 (рубІж 2023-24 рр.).


ЦЕНТР ЛІТЕРАТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ НН Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка

VІI Всеукраїнські наукові читання за участю молодих учених

 

«ФІЛОЛОГІЯ XXI СТОЛІТТЯ:

НОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ»


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА

ШЕВЧЕНКА

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ФІЛОЛОГІЇ

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

 

Шановні колеги!

 

6–7 квітня 2023 року відбудуться

VІI Всеукраїнські наукові читання за участю молодих учених

 

«ФІЛОЛОГІЯ XXI СТОЛІТТЯ:

НОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ»

 

Заплановано обговорення актуальних тенденцій розвитку філологічної науки, новаторських підходів у вивченні історії літератури (українська література та література зарубіжних країн), лінгвістики (українська мова, слов’янські, західноєвропейські та східні мови), перекладознавства, фольклористики, теорії літератури, методики викладання мов і літератур у закладах освіти, актуальних тенденцій та концептуальних ідей вітчизняної та зарубіжної філології.

 

Формат наукових читань – онлайн.

Для участі у наукових читаннях просимо до 31 березня 2023 року надіслати матеріали конференції (тези) та заповнити реєстраційну форму учасника. Тема електронного листа повинна містити примітку – наукові_читання_2023_тези. Оприлюднення тез заплановане до початку наукових читань. Обсяг тез – до 3000 знаків.

 

Реєстраційна форма: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfPAe5Gf5yZhAB6gzLcN2VwvsfvvJKOsf9KYZPPLV-061YhzQ/viewform?usp=sf_link

 

Тези надіслати за такою адресою: nauka.philology@ukr.net 

 

Оформлюються тези відповідно до таких вимог:

1. Прізвище, імʼя, освітній ступінь (бакалавр / магістр).

2. Прізвище та імʼя, науковий ступінь та вчене звання – наукового керівника.

3. Назва доповіді.

4. Основний текст наукових тез (у тому числі актуальність, стислий огляд наукової літератури з теми, мета дослідження та виклад основного матеріалу), який відповідає вимогам академічної доброчесності.

5. Список використаних джерел (наводиться в алфавітному порядку, посилання у тексті подаються у квадратних дужках, наприклад [2, 35] – одне цитування; [1; 4; 9] – кілька праць.

 

ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ

 

Іваненко О.І., магістр, ННІФ КНУ імені Тараса Шевченка 

Петренко О. М., д.філол.н., проф., науковий керівник

 

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПЕРЕКЛАДУ УКРАЇНСЬКОЇ

ДРАМАТУРГІЇ

 

ТЕКСТ ТЕЗ НАУКОВОЇ ДОПОВІДІ

 

ЛІТЕРАТУРА

1. Іваненко О. Теорія і практика перекладу. К.: «Дніпро», 2016. 385 с.

2. Компаративістика: курс лекцій / Упоряд. Іваненко О. М., К.: Дніпро, 2014. 536 с. …

3. Іваненко О. М. Принципи перекладу поетичних творів. Слово і час. 2014. №8. С. 45-56.

 

За підсумками наукових читань і рішенням редакційних колегій матеріали виступів можуть бути опубліковані у наукових виданнях Навчально-наукового інституту філології: «Мовні та концептуальні картини світу» (категорія Б), «Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика» (категорія Б).

 

Адреса оргкомітету: 01601, Україна, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, каб. 86. Телефон для довідок: (044) 239-34-69

СІЧНЕВА ЛІТЕРАТУРНА СТУДІЯ ІМЕНІ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО 

Літературна студія імені Максима Рильського збирається 10 січня (вівторок) о 18:00, онлайн за кодом приєднання ⤵️

Julia Gupaliuk is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Julia Gupaliuk's Zoom Meeting

Time: This is a recurring meeting Meet anytime

Join Zoom Meeting

https://us04web.zoom.us/j/77307915980...

Meeting ID: 773 0791 5980

Passcode: umpHU0

Join our Cloud HD Video Meeting


На порядку денному:

1. Нові твори читають літстудійці 4-го курсу спеціальності "літературна творчість" та всіх інших спеціальностей студентів 4-го курсу! (Модератори - заступниці старости Літстудії Юлія Гупалюк і Марія Ставісюк)

2. "Вільний мікрофон": читаємо й обговорюємо нові твори всіх охочих студентів з університетів України та зарубіжжя!.


Прочитані твори будуть опубліковані в студентському альманасі "Сві-й-танок", випуск 15, 2023 р.

Прочитані твори для публікації надсилати на електронну адресу Марини Єщенко poltava.proza@gmail.com

ДВАДЦЯТЬ ТРЕТІЙ ФІЛОЛОГІЧНИЙ СЕМІНАР "ТЕОРЕТИЧНІ І МЕТОДОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА" 

ДВАДЦЯТЬ ТРЕТІЙ ФІЛОЛОГІЧНИЙ СЕМІНАР "ТЕОРЕТИЧНІ І МЕТОДОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА" відбудеться (в онлайн-форматі) 22 квітня 2023 року о 18.00 годині. 


Тема семінару: "Канон літературної історії України та жанрові канони".


Просимо учасників семінару надіслати теми своїх доповідей до 1 лютого 2023 року. За ними буде складено Програму семінару, яку розішлемо всім її учасникам.


Матеріали семінару будуть опубліковані в іміджевому виданні "Філологічні семінари, випуск 23-й" у ВПЦ "Київський університет".


Теми надсилати заступнику голови редколегії і відповідальному редактору видання професору Бернадській Ніні Іванівні на електронну адресу: nbernadska@gmail.com


Науковий керівник семінару доктор філологічних наук, професор Михайло НАЄНКО.Оголошується набір статей у випуски 1(33) та 2 (34)

«Вісника Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика»

 

«Вісник» презентує дослідження з теорії й історії української літератури, компаративістики, зарубіжних і слов'янських літератур, текстології, літературного джерелознавства, літературної критики, формуючи нову теоретико-літературну парадигму сучасності; розвідки з теорії та методології мовознавства, класичної філології, когнітивної лінгвістики, зіставного мовознавства, комунікативної лінгвістики, дискурсології, лінгвокультурології, психолінгвістики, лінгвофілософії, неоелліністики та ін.; аналіз етнічної історії українського народу, результати історико-етнографічного вивчення культури та дослідження етнокультури та мистецтва зарубіжних країн.

 

Журнал  включено до переліку наукових фахових видань України (категорія Б) зі спеціальності 035 Філологія (наказ МОН №320 від 7.04.2022).


 "Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика" охоплює такі бази даних та архіви:

Розділи «Вісника Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика»:

 

Вартість видання. Редакційна обробка статей – безкоштовна.

 

Статті аспірантів, наукових, науково-педагогічних працівників Київського національного університету імені Тараса Шевченка або працівників інших установ за наявності договору про співпрацю з Університетом публікуються у виданні безкоштовно.

 

Вартість публікації одного обліково-видавничого аркуша (40 000 знаків з пробілами) статей і матеріалів зовнішніх авторів становить 1440 грн. Оплата здійснюється після прийняття статей до друку редакційною колегією згідно із рахунком, виставленим ВПЦ «Київський університет» кожному автору.

 

Матеріали необхідно надіслати на електронну адресу «Вісника»: для публікації у випуск 1(33) – до 31 грудня 2022 року; для публікації у випуск 2(34) – до 30 квітня 2023 року.

 

Повну інформацію про вимоги до оформлення статей, а також архів попередніх випусків можна знайти за покликанням на сайті philology-journal.com

Грудневе засідання Літературної студії імені Максима Рильського 


Літературна студія імені Максима Рильського ННІФ КНУ імені Тараса Шевченка 13 грудня 2022 р. проводить чергове онлайн-зібрання студії о 18.30.

На порядку денному такі питання:

1. Читання й обговорення творів студентів 3-го курсу спеціальності "Літературна творчість" та інших спеціальностей.

2. "Вільний мікрофон" (свої твори читають усі охочі, що беруть участь у літстудійному онлайн-зібранні).

Код приєднання Join Zoom Meeting

https://us04web.zoom.us/j/75171172497...

Meeting ID: 751 7117 2497

Passcode: Yj44GC

На зібрання Літературної студії запрошуються студенти Київського та всіх інших університетів України і зарубіжжя. Також – курсові куратори і викладачі філологічних дисциплін, які не байдужі до підготовки майбутніх письменників.

Прочитані твори будуть опубліковані в студентському альманасі "Сві-й-танок", випуск 15 (2023 р.).

Для публікації в альманасі надсилати твори Марині Єщенко на її електронну адресу: poltava.proza@gmail.com


ЦЕНТР ЛІТЕРАТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ ННІФ КНУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

МОВНО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА 


Запрошуємо взяти участь у ХІІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який відбудеться  в онлайн-форматі 16 грудня о 16.00 за допомогою платформи Google Classroom.  

 

Організатор відбіркового туру в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка – Навчально-науковий інститут філології🏛.

 

У журі 1-го етапу конкурсу – викладачі Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка:

голова журі – доц. Оксана Бас-Кононенко  (кафедра української мови та прикладної лінгвістики);

члени журі: - проф. Оксана Сліпушко (кафедра історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості);

-        доц. Галина Жуковська  (кафедра історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості);

-        асист. Олександр Богомолець-Бараш (кафедра української мови та прикладної лінгвістики);

-        асп. Максим Бондаренко (кафедра української мови та прикладної лінгвістики);

-        асп. Дмитро Зозуля (кафедра історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості).

 

Узяти участь у конкурсі можуть студенти ‼️УCІХ‼️ спеціальностей факультетів та інститутів Київського університету.

 

Традиційно конкурс організовує Міністерство освіти і науки України з метою вшанування творчості Тараса Григоровича Шевченка, виявлення талановитої учнівської та студентської молоді, виховання шанобливого ставлення до мови і традицій українського народу та підвищення рівня мовної культури.

 

Учасникам буде запропоновано написати роботу на мовно-літературну тему.

 

🤓 Скористайтеся нагодою продемонструвати здатність до критичного мислення, фахового аналізу мовно-літературного та культурно-історичного матеріалу, творчі здібності й натхнення, належне володіння художнім словом і мистецькі вподобання!

 

📋Роботи всіх учасників конкурсу будуть зашифровані, щоб забезпечити об’єктивність та неупередженість визначення переможців членами журі.

 

✅Усіх охочих взяти участь просимо обов’язково до 15 грудня 2022 року заповнити онлайн-форму

 https://docs.google.com/forms/d/1rxYVhbD8pefuzVldiB01m5dfcw2561jUky5mu_103vs

На вказану в анкеті електронну пошту надійде запрошення до приєднання в Google Classroom, тому не забудьте вчасно перевірити свою скриньку. Про всяк випадок додаємо код доступу до класу, за яким можна приєднатися в ручному режимі: nxeje27 (за умови заповнення анкети; вхід під своїм справжнім повним іменем).

 

🤗Бажаємо конкурсантам наснаги, відчуття естетики художнього слова та творчих успіхів!

Програма Міжнародної наукової конференції «СКОВОРОДА І СВІТ» 

програма_конф_Сковорода_КНУТШ_2022.pdf

Тези доповідей наукового семінару для молодих учених (студентів, магістрантів, аспірантів, докторантів) «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ПЕРЕКЛАДОЗНАВЧИХ ТА ПОРІВНЯЛЬНИХ СТУДІЙ» (18 листопада 2022 року)

 

Збірка тез.pdf

Програма наукового семінару для молодих учених (студентів, магістрантів, аспірантів, докторантів) «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ПЕРЕКЛАДОЗНАВЧИХ ТА ПОРІВНЯЛЬНИХ СТУДІЙ» (18 листопада 2022 року) 

Програма Наукового семінару.pdf

Продовжено набір статей до збірника наукових праць “Стиль і переклад” № 9 до 31 січня 2023 року 


Шановні колеги!

Продовжено набір статей до збірника наукових праць “Стиль і переклад” № 9 до 31 січня 2023 року .

Основна мета збірника – висвітлення актуальних питань стилістики, лінгвопоетики  та перекладознавства романських, германських та слов’янських мов, а також ознайомлення з новими перекладами.

Статті та переклади можна подавати такими мовами: французька, іспанська, італійська, португальська, англійська, німецька, новогрецька, російська, українська.

Статті можна подавати за адресою: 01033, Україна, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, кафедра теорії та практики перекладу романських мов ім. М. Зерова (кімн. 65-66) E-mail: tpprm@ukr.net  тел. (044) 239-34-09

Редакційна колегія залишає за собою право повертати тексти поданих статей у разі їх невідповідності фаховому рівню збірника.

Всеукраїнської наукової онлайн-конференції 

«НОВІ ВИМІРИ СУЧАСНИХ ФІЛОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ: МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ ПІДХІД» 


ПРОГРАМА Всеукраїнської наукової онлайн-конференції «НОВІ ВИМІРИ СУЧАСНИХ ФІЛОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ: МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ ПІДХІД» 10 – 11 листопада 2022 року

ННІФ_конференція_2022_програма_фінал.pdf

V Міжнародна науково-практична онлайн конференція "Філологічні й педагогічні студії у вітчизняній та зарубіжній науці XXI сторіччя" 


Київський національний університет імені Тараса Шевченка 

Кафедра іноземних мов історичного та філософського факультетів 

Кафедра іноземних мов природничих факультетів 

Кафедра іноземних мов факультетів психології та соціології 

Кафедра іноземних мов математичних факультетів 


запрошують до участі у роботі 


V Міжнародної науково-практичної онлайн конференції "Філологічні й педагогічні студії у вітчизняній та зарубіжній науці XXI сторіччя" 


яка відбудеться 23 листопада 2022 року.


Заплановано участь у секціях: 

Секція 1: Функціонування одиниць мови у сучасних жанрах дискурсу. 

Секція 2: Літературознавчий дискурс: проблеми сучасності. 

Секція 3: Гуманітарні науки у системі вищої освіти України: проблеми та перспективи. 

Секція 4: Актуальні проблеми методики викладання професійно орієнтованої іноземної мови. 


Учасники науково-практичної конференції отримають електронний Сертифікат про участь у конференції (із зазначенням кількості годин). 


Робочі мови науково-практичної конференції: англійська, українська. 


Матеріали виступів будуть опубліковані у збірнику матеріалів конференції. 


До участі у конференції запрошуються дослідники та вчені з гуманітарних наук: філософії, історії, політології, культурології, релігієзнавства, археології, етнографії, сходознавства, публічного управління, загального, германського, романського мовознавства, слов’янських мов, порівняльного мовознавства, загального та порівняльного літературознавства, міжкультурної комунікації, перекладознавства, термінознавства, текстової та дискурс лінгвістики, когнітивної лінгвістики та концептології, фахівці з методики викладання мов, педагогіки вищої і середньої школи, педагогіки професійної освіти. Допускається участь магістрів та аспірантів з науковими повідомленнями (для опублікування матеріалів потрібна рецензія наукового керівника). 


Форма участі: онлайн (Zoom/Skype-включення, презентація, доповідь, повідомлення тез, участь у дискусії) та заочна (надсилання матеріалів для опублікування у збірнику: тези (1-3 сторінки). 


Організаційний внесок – 150 грн (участь у конференції, електронний сертифікат, електронний примірник тез конференції); 200 грн (участь у конференції, електронний сертифікат, друкований примірник тез конференції). 


Матеріали конференції (тези) надсилати на адресу: s.petrenko@knu.ua або через вебсайт: http://www.ppstudies.kyiv.ua/index.php/5_conference/5_conference до 14 листопада 2022 року. 


Вимоги до оформлення: - Відцентрована назва (великими літерами, шрифт Times New Roman напівжирний, кегль 14). - Під назвою по центру звичайними літерами подаються прізвища та ініціали автора. Поряд у дужках зазначається назва установи та місто. - Оформлення списку використаних джерел здійснюється або відповідно до ДСТУ 8302:2015, або APA Standard. 


Відповідальні координатори: Петренко Сергій Володимирович (+380973655884), Мірончук Тетяна Андріївна (+380954181815). 


ЛИСТОПАДОВА ЛІТЕРАТУРНА ОНЛАЙН-СТУДІЯ ІМЕНІ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО 

Зібрання відбудеться 8 листопада о 19.00 за кодом приєднання https://us04web.zoom.us/j/71986673743?pwd=Y58zVtK1HoplhVqkNJOuBtWbm0QPpS.1


Meeting ID: 719 8667 3743

Passcode: RB50Sj 


Модератор  Антін Іщук - староста літературної студії.


Порядок денний:

1. Читання та обговорення нових творів літстудійцями 2-го курсу спеціальності "Літературна творчість" та інших спеціальностей. Модератори: заступниці старости літературної студії Марія Ставісюк  та Юля Гупалюк. 

2. "Вільний мікрофон": нові твори читають усі охочі літстудійці. 


В обговоренні прочитаних творів можуть брати участь усі охочі. 


Запрошуються до онлайн-участі в зібранні літературної студії студенти та їхні куратори всіх українських і зарубіжних університетів.


Прочитані твори будуть опубліковані в студентському альманасі "Сві-й-танок" № 15, 2023 р. 


Прочитані твори та світлини студійців надсилати на електронну адресу Марини Єщенко: poltava.proza@gmail.com


ЦЕНТР ЛІТЕРАТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ ІНСТИТУТУ ФІЛОЛОГІЇ Київського національного університету імені Тараса Шевченка

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕСРИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Навчально-науковий інститут філології

Філософський факультет

Історичний факультет

Центр українознавства

ВАРШАВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ (РЕСПУБЛІКА ПОЛЬЩА)

Кафедра україністики


Шановні колеги!


1 грудня 2022 року відбудеться

Міжнародна наукова онлайн-конференція «СКОВОРОДА І СВІТ»


Проблематика конференції:Формат проведення конференції – дистанційний (платформи проведення засідань буде оприлюднені додатково).


Порядок роботи конференції:

10.00 – 13.00 – пленарне засідання конференції.

13.00 – 14.00 – перерва.

14.00 –15.00 – секційні засідання.

15.00 – 16.00 – підбиття підсумків конференції.

Робочі мови конференції: українська, слов’янські, англійська.


Учасники конференції зможуть опублікувати статті у виданнях:


Для участі у конференції просимо до 14 листопада 2022 року:


1. Заповнити реєстраційну форму учасника конференції docs.google.com/forms/d/1GsShyLa3BEG7ff7cgBpbwbGe8HlcFUzNKalCSHiUAmE/edit 

2. На електронну адресу оргкомітету philolog_kogalo@ukr.net до 14 листопада 2022 року – надіслати: тези доповіді. Тема електронного листа повинна містити примітку – конференція_Сковорода_2022_тези. Оприлюднення тез заплановане до початку конференції. Обсяг тез – до 3000 знаків. Оргкомітет залишає за собою право відхиляти доповіді, які не відповідають тематиці конференції.


Оформлюються тези відповідно до таких вимог:


Прізвище, імʼя, науковий ступінь та вчене звання.

Назва доповіді.

Основний текст наукових тез (у тому числі актуальність, стислий огляд наукової літератури з теми, мета дослідження та виклад основного матеріалу).

Список використаних джерел (наводиться в алфавітному порядку, посилання у тексті подаються у квадратних дужках, наприклад [2, 35] – одне цитування; [1; 4; 9] – кілька праць.ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ


Іваненко О.І., д.філол.н., проф.

КНУ імені Тараса Шевченка


АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ТВОРЧОСТІ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ


ТЕКСТ ТЕЗ НАУКОВОЇ ДОПОВІДІ


ЛІТЕРАТУРА

1. Іваненко О. Теорія і практика перекладу. К.: «Дніпро», 2016. 385 с.

2. Компаративістика: курс лекцій / Упоряд. Іваненко О. М., К.: Дніпро, 2014. 536 с. 

3. Іваненко О. М. Принципи перекладу поетичних творів. Слово і час. 2014. №8. С. 45-56.


Координатори конференції: 

д. філол. н., проф. Романенко Олена Віталіївна,

Бойчук Наталія Олександрівна.

Телефон для довідок: (044) 239-34-69, 

e-mail: philolog_kogalo@ukr.net


Адреса оргкомітету: 01601, Україна, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, каб. 86. 

Оголошується набір статей до ХХІ - ого випуску фахового збірника наукових праць «STUDIA LINGUISTICA»


Cтатті приймаються до 31 грудня 2022 року на електронну адресу  studia.linguistica@ukr.net

Збірник внесено до категорії “Б” Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук із  філологічних наук (Наказ МОН України № 886 від 02.07.2020 р.).

      Мови видання: українська, англійська, французька, німецька,румунська, польська, чеська.

     Статтям присвоюється DOI. Всі статті перевіряються на плагіат. Видання фінансується коштом авторів статей. Публікація для докторів наук безкоштовна.

 

50% КОШТІВ БУДЕ ВІДПРАВЛЕНО НА ПОТРЕБИ ЗСУ.

 

Детальнішу інформацію про вимоги до рукописів для публікації у фаховому збірнику наукових праць

 «STUDIA LINGUISTICA» дивіться на сайті: http://studia-linguistica.knu.ua/pro-zhurnal/, рубрика «Для авторів».

 


НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ФІЛОЛОГІЇ

КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Кафедра методики викладання української

та іноземних мов і літератур

 

Науково-методичний семінар

«Лінгводидактика в загальноосвітній школі України:

інтеграція науки і практики»

28 жовтня 2022 року

ПРОГРАМА

Напрямок семінару:

‘‘Українська мова в контексті інших мов і культур: навчання й пізнання’’

Учасники семінару

Корпус кафедри

 

▲ Корпус учителів

1. Європейська перспектива навчання української мови в українській школі: здобутки колективу спеціалізованої школи № 277 міста Києва

 

Горкуненко Алла Анатоліївна, вчитель-методист, голова методоб’єднання   філологів-україністів Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №277 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району міста Києва 

 

 

2. Українська мова в колі мов світу: навчання запозичених лексем, неологізмів та їх правопису в 6-му класі

Ткаченко Олена Василівна – вчителька української мови та літератури Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №277 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району міста Києва

 

3. Українська мова в міжкультурному діалозі протягом століть: позакласний захід із застосуванням прийомів дослідницького методу в 5-му класі.

Топольницька Олена Олексіївна – вчителька української мови та літератури, старший вчитель Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №277 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району міста Києва

4. Формування предметної компетентності з української мови учнів 10-го класу на матеріалі текстів про мандрівки Європою

Набок-Бабенко Юлія Сергіївна – вчителька української мови та літератури Навчально-виховного комплексу "Новопечерська школа, сертифікована тренерка НУШ, методистка “Всеукраїнської школи онлайн”

▲ Корпус студентів

5. Світові та українські пам’ятки культури: формування соціокультурної і писемномовленнєвої компетентностей на уроці української мови у 8-му класі 

Здор Катерина, Лисяк Анна, Мартинюк Ярослава, Перловська Дар’я  ̶  студентки 4-го курсу ОР “Бакалавр” спеціальності “Середня освіта”.

Режим роботи

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Навчально-науковий інститут філології

Кафедра теорії і практики перекладу з англійської мови

Рада молодих вчених та Наукове товариство студентів та аспірантів ННІФ


Інформаційний лист

Шановні колеги!

До Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку відбудеться науковий семінар для молодих учених (студентів, магістрантів, аспірантів, докторантів) «Актуальні проблеми перекладознавчих та порівняльних студій» 18 листопада 2022 року.

Формат проведення – дистанційний (платформи проведення засідань будуть оприлюднені додатково).

Мови семінару – англійська та українська.

У межах заходу заплановані доповіді перекладачів та науковців, присвячені обговоренню актуальних питань сучасних перекладознавчих та порівняльних досліджень.

Тематика наукового семінару передбачає такі секції:

1. Сучасні порівняльні студії

2. Художній переклад

3. Галузевий переклад

4. Аудіовізуальний переклад

5. Переклад як стратегія культурної адаптації

Для участі у науковому семінарі просимо до 11 листопада 2022 року заповнити Google-форму про участь у заході:  https://forms.gle/4ZEJXY8of8aqrUbq6 та надіслати тези доповіді (прикріпити через Google-форму або на електронну адресу pereklad.nnif@gmail.com), оформлені за вимогами,  що зазначені в інформаційному листі.

 

Організаційний внесок відсутній.

Адреса оргкомітету: 01601, Україна, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, каб. 70. Електронна адреса: pereklad.nnif@gmail.com

З повагою, оргкомітет!

 

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ

Оформлюються тези відповідно до таких вимог:

Ілюстративний матеріал подається курсивом. Значення слів беруться в лапки.

Текст: у текстовому редакторі Word (у форматі *doc або *docx) через 1 інтервал. Обсяг - до 3000 знаків. Шрифт: Times New Roman, 14 кегль. Поля - з усіх боків 1,5 см. Абзацний відступ - 1,25.

Тези не рецензуються. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.

ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ

 

Іван Іваненко, магістрант, ННІ філології КНУ імені Тараса Шевченка

Петро Петренко, д.філол.н., проф., науковий керівник

 

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПЕРЕКЛАДУ УКРАЇНСЬКОЇ

ДРАМАТУРГІЇ 

 

Текст тез …

 

ЛІТЕРАТУРА

Список використаних джерел (не більше 5 позицій) /12 pt/.

Бібліографічний опис використаних джерел оформляти відповідно до стандарту АРА. 

Всеукраїнська наукова онлайн-конференція 

«НОВІ ВИМІРИ СУЧАСНИХ ФІЛОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ: МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ ПІДХІД»


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕСРИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Навчально-науковий інститут філології

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

 

Шановні колеги!

 

Запрошуємо вас 10–11 листопада 2022 року взяти участь у

Всеукраїнській науковій онлайн-конференції 

«НОВІ ВИМІРИ СУЧАСНИХ ФІЛОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ: МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ ПІДХІД»

 

Проблематика конференції:

 

 

Формат проведення конференції – дистанційний (платформи проведення засідань будуть оприлюднені додатково).

 

Порядок роботи конференції:

10.00 – 13.00 – пленарне засідання конференції.

13.00 – 14.00 – перерва.

14.00 –15.00 – секційні засідання.

15.00 – 16.00 – підбиття підсумків конференції.

Робочі мови конференції: українська та країн ЄС.

 

Учасники конференції зможуть опублікувати статті у виданнях:

Редколегії видань залишають за собою право відхиляти статті, які не відповідають вимогам. Автори несуть відповідальність за точність викладених фактів, цитат і посилань, а також за дотримання авторських прав.

 

Для участі у конференції просимо до 30 жовтня 2022 року:

1. Заповнити реєстраційну форму учасника конференції:

https://docs.google.com/forms/d/1NOkEw88fPGHGTVJwOq6URRPZCK2T0sxd21n_WK6cBh0/edit

 

2. Надіслати до 30 жовтня 2022 року тези доповіді на електронну адресу оргкомітету:

nauka.philology@ukr.net.

 

Тема електронного листа повинна містити примітку – конференція_ННІФ_2022_тези. Оприлюднення тез заплановане до початку конференції. Обсяг тез – до 3000 знаків. Оргкомітет залишає за собою право відхиляти доповіді, які не відповідають тематиці конференції.

 

Оформлюються тези відповідно до таких вимог:

 

 

 

ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ

 

Іваненко О.І., д.філол.н., проф.

КНУ імені Тараса Шевченка

 

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО ПЕРЕКЛАДУ

 

ТЕКСТ ТЕЗ НАУКОВОЇ ДОПОВІДІ

 

ЛІТЕРАТУРА

1. Іваненко О. Теорія і практика перекладу. К.: «Дніпро», 2016. 385 с.

2. Компаративістика: курс лекцій / Упоряд. Іваненко О. М., К.: Дніпро, 2014. 536 с.

3. Іваненко О. М. Принципи перекладу поетичних творів. Слово і час. 2014. №8. С. 45-56.

 

 

 

Координатори конференції:

д. філол. н., проф. Романенко Олена Віталіївна,

Бойчук Наталія Олександрівна.

Телефон для довідок: (044) 239-34-69,

e-mail: nauka.philology@ukr.net

 

Адреса оргкомітету: 01601, Україна, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, каб. 86. 

ЖОВТНЕВА ЛІТЕРАТУРНОЇ ОНЛАЙН-СТУДІЇ ІМЕНІ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО

11 жовтня (вівторок) о 17.00 відбудеться зібрання ЛІТЕРАТУРНОЇ ОНЛАЙН-СТУДІЇ ІМЕНІ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО в системі Zoom. 

Код покликання https://us04web.zoom.us/j/7709207721...


На порядку денному зібрання такі питання:

1. Новобранці літератури: свої твори читають студенти-першокурсники спеціальності "літературна творчість" та інших спеціальностей (набір 2022 р.).

2. "Вільний мікрофон": свої твори читають усі охочі.

3. Обговорення прочитаних творів

4.  Оргмомент.


До участі в зібранні запрошуються студенти всіх українських (за участю зарубіжних) університетів.


Модератори зібрання:

Антін Іщук - староста Літературної студії, та його заступниці: Юлія Гупалюк і Марія Ставісюк.


Прочитані твори будуть опубліковані в студентському літературному альманасі "Сві-й-танок", випуск 15., 2023.


Надсилати прочитані твори та фотографії їхніх авторів  на електронну адресу старшого лаборанта Центру літературної творчості Марини Єщенко poltava.proza@gmail.com


ЦЕНТР ЛІТЕРАТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ НН ІНСТИТУТУ ФІЛОЛОГІЇ КНУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

 Оголошується набір наукових статей у 20-ий і 21-ий випуски журналу Studia Linguistica


Шановна наукова спільното! Редколегія періодичного видання Studia Linguistica оголошує набір наукових статей у 20-ий і 21-ий випуски журналу. Кінцева дата подання статей (deadline) –  31 грудня 2022 РОКУ.

Надсилайте статті на електронну адресу: studia.linguistica@ukr.net

Інформація про журнал. Журнал “Studia Linguistica” є рецензованим міжнародним науковим виданням, що публікує статті та рецензії у галузі філологічних наук. Журнал підтримує політику відкритого доступу.

Засновник видання -- Київський національний університет імені Тараса Шевченка

У виданні друкуються статті, присвячені актуальним проблемам сучасної лінгвістики, загального мовознавства, класичної філології, неоелліністики, перекладознавства, лінгвокогнітології; лінгвокультурології; лінгвокомунікативістики, прагмалінгвістики; дискурсології, наратології; сугестивної лінгвістики; прикладної лінгвістики.

Збірник внесено до категорії “Б” Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук із філологічних наук (Наказ МОН України № 886 від 02.07.2020 р.).

Мови видання: українська, англійська, французька, румунська, чеська, російська.

З 2018 р. статтям присвоюється DOI. Видання індексується в Research Bib.


Детальнішу інформацію ви можете отримати на сайті журналу: